Zadnji korak, ki ga stranke lahko znotraj našega sodnega sistema naredijo oziroma izkoristijo za zavarovanje svojih pravic je sprožitev postopka pred Ustavnim sodiščem RS. V tem sklopu lahko v primeru, kadar je prišlo do kršitve na področju človekovih pravic in temeljnih svoboščin (zagotovljenih na ravni Ustave RS), vložijo ustavno pritožbo. Slednja se lahko vloži v primeru, ko so izčrpana izredna pravna sredstva (razen v izjemnih primerih) in upoštevaje 60 dnevni rok (od vročitve posamičnega akta, zoper katerega je dovoljena ustavna pritožba) za vložitev ustavne pritožbe.
Po izčrpanju vseh pravnih sredstev (praviloma je zadnje pravno sredstvo ustavna pritožba) ima posameznik (kadar gre za kršitev človekovih pravic in svoboščin) možnost vložitve pritožbe na Evropsko sodišče za človekove pravice (ESČP). Tudi pri vlaganju pritožb na ESČP je treba upoštevati predpisani rok šestih mesecev od vročitve odločitve zadnjega sodišča.
Odnosi med posamezniki in med pravnimi osebami so pestri tudi z vidika prostorskih razsežnosti. Pogosto se znotraj teh razmerij pojavi mednarodni element, posledično pa je treba upoštevati in spoštovati pravila mednarodnega javnega in zasebnega prava.
V sklopu ustavnega in mednarodnega prava nudimo svetovanje in zastopanje v:
- postopkih pred Ustavnim sodiščem Republike Slovenije,
- postopkih pred Evropskim sodiščem za človekove pravice,
- postopkih pred Sodiščem Evropske unije.