Katarina Emeršič Polić (odvetnica in partnerica)

Katarina Emeršič Polić je leta 2014 na Pravni fakulteti v Ljubljani diplomirala z diplomskim delom »Argumentacija človekovega dostojanstva v (ustavno)sodni praksi« pod mentorstvom akad. prof. dr. Marijana Pavčnika. Leta 2016 pa je z odliko zaključila podiplomski študij na Pravni fakulteti v Ljubljani z zagovorom magistrske naloge »Pravica do vode v mednarodnem pravu« pod vodstvom mentorice prof. dr. Vasilke Sancin. Leta 2015 in 2016 je prejela tudi tri priznanja in pohvale za odmevne dosežke na področju obštudijskih dejavnosti, ki jih senat Pravne fakultete podeli le najboljšim študentom.
Med študijem je zimski semester v 4. letniku opravila na Univerzi Paris Ouest Nanterre La Defense. Bila je članica ekipe Pravne fakultete na mednarodnem tekmovanju Concours européen des droits de l’homme René Cassin, ki je potekalo v celoti v francoščini na Evropskem sodišču za človekove pravice v Strasbourgu, kasneje pa tudi članica ekipe na mednarodnem tekmovanju World Human Rights Moot Court Competition, ki poteka v angleškem in francoskem jeziku na sedežu Združenih Narodov v Ženevi. Ekipi sta se na obeh tekmovanjih uvrstili v polfinale. Nenazadnje pa je prejela tudi dve nagradi na tekmovanju Model United Nations, ki je potekalo na sedežu Organizacije ZN za kmetijstvo in prehrano v Rimu. Katarina je nato leta 2020 in 2021 mentorirala skupino študentk Pravne fakultete, ki so se izjemno odrezale na omenjenem mednarodnem tekmovanju Concours européen des droits de l’homme René Cassin. Leta 2022 pa je bila v vlogi sodnice na mednarodnem tekmovanju Helga Pedersen Moot Court Competition (znano tudi kot European Human Rights Moot Court Competition).
Leta 2015 je bila pravna svetovalka na EU delegaciji pri Svetu Evrope v Strasbourgu in je bila med drugim odgovorna za poročanje dogajanja v odborih pravnih strokovnjakov in o izdanih sodbah Evropskega sodišča za človekove pravice. V letu 2016 je na medvladni organizaciji Parliamentary Assembly of the Mediterranean na Malti opravljala delo pravne svetovalke. Med tem časom je sodelovala tudi v pravni svetovalnici LGBT, kjer je osebam LGBT svetovala in nudila informacije o njihovem pravnem položaju in o pravnih poteh za uveljavljanje njihovih pravic. V odvetniški družbi Pirc Musar & partnerji se je zaposlila novembra 2016. Januarja 2021 je pri Odvetniški zbornici Slovenije zaprisegla kot odvetnica. Od maja 2021 je članica delegacije Odvetniške zbornice Slovenije pri Svetu evropskih odvetniških zbornic in združenj (CCBE). Oktobra 2022 pa je uspešno opravila usposabljanje za mediatorko. Decembra 2022 je postala partnerica odvetniške družbe. Marca 2023 je bila kot edina strokovnjakinja iz Slovenije imenovana v CCBE Odbor mlajših odvetnikov. Avgusta 2023 je bila uvrščena na seznam mediatorjev pri Mediacijskem centru.
Katarina tekoče govori angleško, francosko, italijansko in špansko.
Področja Prakse:
- Delovno pravo
- Odškodninsko pravo
- Medicinsko pravo
- Človekove pravice
- Mednarodno pravo
- Civilno pravo
- Družinsko pravo
- Gospodarsko pravo
- Mediacija
Izobrazba:
- Pravna fakulteta, Ljubljana, Argumentacija človekovega dostojanstva v (ustavno)sodni praksi (2014)
- Pravna fakulteta, Ljubljana, Pravica do vode v mednarodnem pravu (2016)
Poklicna Pot:
- Svet Evrope v Strasbourgu
- Parliamentary Assembly of the Mediterranean
- Pravna svetovalnica LGBT
- Odvetniška družba Pirc Musar & partnerji
- članica delegacije Odvetniške zbornice Slovenije pri Svetu evropskih odvetniških zbornic in združenj (CCBE)
- strokovnjakinja v CCBE Odboru mlajših odvetnikov
- mediatorka pri Mediacijskem centru